Dobieranie kolczyków to jeden z ważnych elementów kompletowania stroju. Wbrew pozorom dopasowanie tej biżuterii do stylu, osobowości i wyglądu jest dość skomplikowane. Dodatkowo przy pomocy kolczyków można optycznie zmienić wygląd twarzy, wyostrzyć rysy, podkreślić zalety lub odwrócić uwagę od mankamentów.

Obecnie możliwości wyboru rodzaju kolczyków są ogromne. W ofercie dostępne są koła w różnych rozmiarach, modele wiszące, geometryczne wzory, kolczyki na sztyfcie. Czym kierować się przy wyborze?

Kształt twarzy i kolor cery

Dobieranie kolczyków powinno być podyktowane nie tylko ich dopasowaniem do stroju lub okazji. Należy przede wszystkim zadbać, aby były dobrze dobrane do koloru cery i kształtu twarzy. Złote kolczyki to idealny wybór dla kobiet z ciepłym odcieniem skóry. Najlepiej, gdy ozdobione są rubinami, cytrynami lub kolorowymi cyrkoniami. Kobiety o chłodnym typie urody powinny sięgnąć po srebrne kolczyki, uzupełnione perłami lub topazami. Aby ustalić swój kształt twarzy, należy stanąć przed lustrem i przy pomocy szminki odrysować kontury. Powstały w ten sposób obrys, trzeba porównać do najczęściej spotykanych kształtów twarzy: owalnego, okrągłego, trójkątnego, kwadratowego lub diamentowego i zdecydować, do którego jest najbardziej podobny.

Odpowiednie dopasowanie kolczyków

Właścicielki twarzy w kształcie owalu mają nieograniczoną możliwość wyboru kolczyków. Każda długość i wszystkie możliwe wzory wyglądają idealnie. Dozwolone są również srebrne lub złote nausznice. Modele o geometrycznych kształtach sprawią, że twarz stanie się bardziej wyrazista. Należy tylko uważać, aby zakładane kolczyki nie były przesadnie długie i wąskie. Istnieje wówczas ryzyko, że twarz stanie się zbyt pociągła. Cechą charakterystyczną twarzy okrągłej jest jej identyczna szerokość i wysokość. Aby ją wydłużyć, wystarczy założyć długie, pionowe kolczyki – nawet takie o długości do ramion. Mile widziane są także trójkąty, kwadraty oraz wszelkiego rodzaju nieregularne wzory. Natomiast bezwzględnie należy unikać kolczyków owalnych i okrągłych. Przy twarzy trójkątnej, zwanej też twarzą w kształcie serca, która zwęża się ku podbródkowi, najlepiej będą się prezentować kolczyki o opływowym kształcie, łagodzące rysy twarzy. Idealnym rozwiązaniem będą także modele rozszerzające się ku dołowi oraz kolczyki sztyfty. Unikać natomiast trzeba modeli długich i wąskich, które optycznie jeszcze bardziej wydłużą twarz. Osoby z kwadratowym kształtem twarzy powinny unikać geometrycznych wzorów i ostrych krawędzi. Idealnym rozwiązaniem będą modele owalne i klasyczne okręgi, które złagodzą rysy. Twarz wąska, zwana też prostokątną, będzie dobrze wyglądać w kolczykach o zaokrąglonych kształtach. Pozwoli to na uzyskanie wrażenia bardziej opływowego kształtu.

 

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach?

Zapisz się do naszego newslettera!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę L-Gold wskazanych przeze mnie w powyższym formularzu danych osobowych w celu przedstawienia oferty oraz wysyłki wiadomości marketingowych.

Ciasteczka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

FacebookInstagram © 2020 Wszelkie pawa zastrzeżone L-Gold Projekt i wykonanie: Hedea.pl